PL | EN
Lulinka.pl – Ręcznie tworzone autorskie lalki | O LULINKACH
O LULINKACH

Może to prawda, że stworzyłyśmy Lulinkę ze względu na własne wspomnienia z dzieciństwa. Co tu kryć? Jesteśmy nieco sentymentalne. Ale… lubimy też zabawę. Z tego się przecież nie wyrasta.

Zabawa musi być twórcza. No dobrze, wcale nie musi. Zwyczajnie cieszy nas, kiedy taka jest. Dla nas to rękodzieło, kreowanie unikalnych postaci – bo nasze lalki, choć do siebie podobne, są jednak indywidualistkami.

Pewnie dlatego nasze małe klientki bez wahania wybierają konkretne Lulinki. Nie mają wątpliwości: brunetka czy blondynka? w spodniach czy w sukience? Są pewne swoich wyborów, nie zmieniają decyzji. Kto wie, może to jakaś cicha telepatyczna więź, która nawiązuje się między nimi a Lulinkami?

Radość, fascynacja, bliskość. Chciałyśmy, żeby te wszystkie emocje towarzyszyły pojawieniu się Lulinki w dziewczęcym pokoju. Udało się, prawda?

 

***
Lulinka to lalka autorskiego pomysłu. Twarz Lulinki jest zarejestrowanym wzorem przemysłowym i nie może być kopiowana. Każda nasza lalka posiada firmowy emblemat. Lulinki w całości tworzone są ręcznie. Mają ruchome ręce, a także nogi, dzięki czemu mogą siedzieć. Niestety, przekonanie Lulinek, żeby stały samodzielnie nie jest już takie proste. 🙂

 

Nasze lalki można czesać, całkowicie zmieniając ich fryzury (polecamy grzebień o rzadkich zębach). Lulinki można też przebierać, żaden z elementów ich garderoby nie jest przyszyty na stałe. Ubranka, buciki, akcesoria to również efekt pracy naszych rąk. Wszystkie ubranka (nawet sweterki i bluzki) najprościej zakłada się przez nogi.

 

Co zrobić, jeśli lalka pobrudzi się w trakcie zabawy? Sprawa jest prosta. Rozbierz Lulinkę z ubranek (najlepiej zsunąć je w dół) i wypierz ręcznie w wodzie o temperaturze 30 stopni Celsjusza, z niewielką ilością proszku do prania. Następnie delikatnie wypłucz. Osusz lalkę ręcznikiem i odłóż do wyschnięcia w ciepłe miejsce. Nie polecamy wirowania.

 

***

Uwaga!
Drodzy rodzice, pamietajmy, że Lulinki posiadają ruchome kończyny, zdejmowalne ubranka i przeznaczone są dla dzieci powyżej 3-ego roku życia.